Kapelusze zawsze będą modne

Kapelusze – modne czy nie?

Kapelusz czyli jedno z najbardziej znanych i klasycznych nakryć głowy znane nam już od kilkuset lat, stosowane w różnych epokach przez niemal wszystkie grupy społeczne.

Nosili go zarówno biedni jak i bogaci, tak pozostało do dnia dzisiejszego lecz w odróżnieniu od innych nakryć głowy posiada on w sobie coś szczególnego co sprawia, że nigdy moda na niego nie minie.Za przykład niech posłuż kapelusz trilby niby przez pewien czas w świecie mody szukano innych, bardziej alternatywnych i uciekających od stereotypowych rozwiązań jednak nic to nie dało, wręcz przeciwnie. Teraz jak widać pomimo podjętych prób tak naprawdę zdecydowano pozostać się przy znanym nam wszystkim rozwiązaniu, lecz warto wiedzieć, że przy wyborze kapelusza zwłaszcza dla osób posiadających pewne wymagania dobrze się kierować materiałem z jakiego został wykonany.

To taka drobna wskazówka i sugestia także w stronę producentów którzy nie zawsze pamiętają o tym fakcie, i często produkt nie spełnia naszych oczekiwań a materiał traci bardzo szybko odpowiedni blask.

Kilka zdjęć tego pięknego nakrycia głowy:

[Not a valid template][Not a valid template]

Nowoczesny czy klasyczny styl?

Pytanie zasadnicze brzmi, jak wielu z nas lubi zmieniać swój styl czy może robi to często czy raczej obawia się kompromitacji z przeprowadzonymi zmianami?

Zauważyłem bowiem jako stylista, że bardzo często obawiamy się właśnie reakcji niezależnego lecz ważnego dla nas środowiska.

Ze mną było podobnie bardzo długo nie akceptowano tego, że uwielbiam kapelusz trilby który swoim wzorem jak i wykończeniem zawsze mi odpowiadał jako dodatek czy klasyczne nakrycie głowy. Uważam, że sami za bardzo się szufladkujemy i tutaj jest najważniejszy problem z którym nie potrafimy sobie poradzić, ewentualnie nie jesteśmy zbyt wytrwali w swoim postanowieniu.

To taka zewnętrzna presja i narzucona wręcz moda wraz ze stylem powoduje, że obawiamy się wyróżniać na tle już powielanych wzorców. Awangarda i indywidualność a także swoista nowoczesność w naszym dotychczasowym stylu ubierania się nie jest niczym złym, jeśli przy tym nie przekraczamy granic dobrego smaku. Można bowiem bardzo łatwo przesadzić a szczerze wątpię by to było naszym głównym założeniem choć oczywiście mogę się mylić.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *