Kapelusz na garden party

W lecie ładna pogoda i ciepłe wieczory i ogrody skąpane w blasku zachodzącego słońca zachęcają do organizowania przyjęć ogrodowych, które na Zachodzie zyskały wielką popularność pod nazwą „garden parties”. Ubiór zależy od formalności spotkania i od preferencji osobistych, ale o dobrym kapeluszu możemy podyskutować tutaj.
Dobierając kapelusze męskie lub kapelusze damskie na garden party, kierujmy się przede wszystkim porą roku – w lecie nosi się kapelusze letnie i każdy, kto dostosuje się do tej zasady, dobrze na niej wyjdzie. Zapewniam. Nie ma nic gorszego, niż elegant odziany w ciężki, choć wyrafinowany kapelusz, przez które będzie ociekał potem w upalne dni lub będzie stale trzymał go ręku z tego właśnie powodu. Naprawdę stylowym rozwiązaniem będzie zwrócenie uwagi na plecione kapelusze typu panama, które możemy zakładać zarówno do jasnego garnituru, jak i do bardziej luźnych ubrań. Generalnie jednak dobrze ubrany mężczyzna nie powinien pojawiać się na przyjęciu bez odpowiedniego nakrycia głowy.

One thought on “Kapelusz na garden party

  1. Bardzo wazny jest stroj. Panie powinny zalozyc wieczorowa sukienke, nieodzowny jest tez kapelusz lub tzw. fascynator. Panowie musza miec na sobie garnitur. Co ciekawe, na garden party dopuszczalne sa stroje narodowe. Nie byloby faux pas wystapienie np. w stroju lowiczanki lub gorala. Przeciwnie, mozna by w ten sposob zwrocic na siebie uwage krolowej i dostapic zaszczytu uscisniecia jej dloni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *